Svetové dni mládeže

Svetové dni mládeže (SDM) sú medzinárodným podujatím organizovaným Katolíckou cirkvou, ktoré spája mladých z celého sveta. Predsedá im Svätý Otec a slávia sa každé tri roky v jednej z metropolít sveta. Nasledujúce XXVI SDM sa uskutočnia v hlavnom meste Španielska, v Madride, v dñoch od 16. do 21. augusta 2011. Mottom sú slová sv. Pavla: “V Kristovi zakorenení a na Ňom postavení, upevnení vo viere”.

Svetové dni mládeže sa zrodili v roku 1984 na Kvetnú nedeľu. Pápež Ján Pavol II. zvolal rímsku mládež, aby s ním oslávila Rok vykúpenia. Nadšenie mladých prekonalo všetky očakávania Vatikánu i samotného pápeža.

“Vsetci mladi ludia by sa mali citit, ze Cirkvi na nich zalezi: aby sa tak udialo, cela Cirkev, v jednote s nastupcom Petra, musi citit vzrastajucu angazovanost na svetovej urovni v prospech mladych (…), ktora by sa zhodovala s ich ocakavaniami, komunikujuc im istotu Krista, pravdu, ktora je v Kristovi, a lasku, ktorou je Kristus skrze adekvatnu formaciu, ktora je nevyhnutnou a obnovovanou formou evanjelizacie.” (Ján Pavol II, Slová adresované kolégiu kardinálov, 20. december 1985).

SDM chcú povzbudiť mladých ludí z celého sveta, aby sa nebáli angažovať sa v Cirkvi, podeliť sa o vieru v Ježiša Krista a prežívať hlbokú radosť zo života. Španielsko privíta medzinárodné stretnutie mladých po druhý raz – v roku 1989 sa uskutočnilo v meste Santiago de Compostela.

Posolstvo k SDM11 v slovenčine nájdete tu.

Oficiálna stránka SDM11 v slovenčine je: www.madrid2011.sk.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s