Na ceste do Madridu

Prečo blog o Svetových dňoch mládeže?

Blog Na ceste do Madridu je venovaný výlučne Svetovým dňom mládeže 2011 (SDM11) a všetkému, čo s nimi súvisí. Táto iniciatíva vznikla z nasledujúcich troch dôvodov.

Prvým z nich je fakt, že od septembra 2010 mám príležitosť pracovať na Komunikačnom oddelení SDM11 v Madride. Je to pre mňa jedinečná možnosť byť priamo v centre diania a podielať sa na príprave tohto významného stretnutia mládeže so Svätým Otcom Benediktom XVI v auguste 2011.

Druhým dôvodom je, že mi úprimne záleží na slovenskej mládeži a jej budúcnosti. SDM v minulosti pozitívne ovplyvnili životy mnohých mladých ľudí. Tie nasledujúce nebudú žiadnou výnimkou. Cítim to ako milú povinnosť voči mladým na Slovensku, medzi ktorých stále patrím aj ja (to je aj dôvod prečo je tento blog písaný iba v slovenčine).

Posledným dôvodom je moje úprimné prianie ostať v kontakte s mojími priateľmi a známymi na Slovensku. Každý mladý človek, ktorý žil alebo žije “v exile” vie, aké to je byť mimo domovinu, mimo rodinu a mimo priateľov. Áno, aj v cudzine môže zakúsiť veľa nezabudnuteľných zážitkov, stretnúť kopec zaujímavých ľudí. Na druhej strane, domov je len jeden a na ten sa nesmie nikdy zabudnúť.

Preto je tento blog mojím veľkým “ďakujem” Slovensku a všetkým mladým ľuďom, ktorí pracujú na tom, aby ponúkli svoje talenty Bohu a ktorí sa podieľajú na tom, aby Cirkev na Slovensku hrdo kráčala v ústrety výzvam dneška nezabúdajúc pritom nikdy na svoje korene.

Verím, že aj vďaka Svetovým dňom mládeže 2011 povstanú na Slovensku noví hrdinovia, ktorí budú presadzovať neumierajúce hodnoty života a skutočnej lásky v každodennom živote. Ďakujem za Vašu podporu a priazeň.

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s